tablighat1


مشکل کاربران اینترنتی ایران در دسترسی به فایل‌های فلش


%d9%85%d8%b4%da%a9%d9%84-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%af%d8%b1-%d8%af%d8%b3%d8%aa%d8%b1%d8%b3%db%8c

مدیر یکی از شرکت‌های اینترنتی در گفت‌وگو با ایتنا با تایید وجود این اختلال و اظهار بی‌اطلاعی از علت دقیق آن، و با اشاره به مشکلاتی که این اختلال بدنبال خواهد داشت، شکایت‌های فراوان رسیده از کاربران اینترنتی در باره منشا بروز چنین مشکلی را مورد تاکید قرار داد.به تازگی کاربران اینترنت در کشور در دسترسی به فایل‌های فلش در سایت‌ها دچار مشکل شده‌اند.در اثر این اختلال، امکان مشاهده فایل‌های فلش برای کاربران بتدریج حذف می‌گردد، و به جای این فایل‌ها، جای خالی آنها در صفحات سایت‌ها دیده می‌شود.

 

به گزارش ایتنا، هنوز اطلاع دقیقی از منشا و علت این اختلال منتشر نشده است اما برخی صاحبنظران منبع این مشکل فنی را مخابرات می‌دانند که چنین محدودیتی را برای فراهم کنندگان اینترنت کشور ایجاد نموده است.
گفته می‌شود این اختلال از روز سه‌شنبه اول دی ماه جاری پدید آمده است.

گفتنی است فایل‌های فلش، نوعی فایل‌های گرافیکی متحرک هستند که عموما برای تبلیغات به کار رفته و بسته به نوع خود، حاوی پیام‌های تبلیغاتی تجاری، فرهنگی، مذهبی و… می‌باشند.

امروزه استفاده از این فایل‌ها در سایت‌های اینترنتی به امری متداول و اجتناب‌ناپذیر بدل شده، که عدم دسترسی و مشاهده این نوع فایل‌ها، کارکرد صحیح سایت‌ها را مختل می‌نماید. همچنین برخی سایت‌ها نیز تماما بر مبنای فلش طراحی شده‌اند که وجود این اختلال، به طور کلی این سایت‌ها را غیرقابل دسترس خواهد نمود.

از سوی دیگر با توجه به اتکای صنعت تبلیغات اینترنتی بر فایل‌های فلش، اختلال مزبور می‌تواند خسارت فراوانی را بر سایت‌ها و نیز صنعت وب وارد نماید. هنوز توضیحی از سوی مسئولین در این زمینه ارائه نشده است.


برچسب ها:
ارسال شده در اخبار, اخبار فناوري اطلاعات | بدون نظر »

نظر بدهید

به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.