tablighat1


۲۵ درصد متخصصان IT آمریکا زن هستند


woman-it

صنعت فناوری اطلاعات در ایالت متحده همچنان در احاطه مردان است، اما نتایج بررسی جدید نشان می‌دهد که ۱۵ تا ۲۵ درصد از متخصصان فنی این کشور را زنان تشکیل می‌دهند و در مقابل، ۸ درصد مدیران این کشور زن هستند.


“اوا چن”(Eva Chen) هم‌اکنون به عنوان برترین زن متخصص IT در آمریکا برگزیده شده است. او که مدیریت شرکت Trend Micro را برعهده دارد، در رشته مدیریت بین‌المللی تجاری تحصیل و در طرح دانشگاهی IBM 4381 حضور داشته و پیشرفت‌های علمی فراوانی در این زمینه کرده است. او در این خصوص توضیح داده است: «روزهایی را به خاطر می‌آورم که مدیریت حدود ۱۰ کارمند را در اختیار گرفته بودم و پس از آن توانستم این تعداد را افزایش دهم. هم‌اکنون از آن روزها می‌گذرد و من موفق شده‌ام که روش صحیح مدیریت کارمندان را بیاموزم».

بررسی‌ها نشان می‌دهد که بسیاری از شرکت‌ها این روزها در حال آموزش کارمندان زن هستند تا بتوانند بیش از گذشته از آن‌ها استفاده کنند.

گروهی از محققان دانشگاه استانفورد همراه با کارشناسان “موسسه Anita Borg برای زنان و فناوری”، با همکاری شرکت HP حدود ۱۷۹۵ متخصص فنی میانی را در ۷ شرکت فناوری پیشرفته در دره سیلیکون و منطقه Bay Area سانفرانسیسکو مورد مطالعه قرار دادند تا تاثیر حضور زنان در دنیای فناوری را دریابند.

این تحقیق روی متخصصان میانی زن و مرد انجام و در آن، سابقه کاری آن‌ها در یک دهه گذشته که باعث شده بود در بیشترین حالت حقوق آن‌ها به ۱۲۵ هزار دلار برسد نیز مورد بررسی قرار گرفت.

در پایان این بررسی مشخص شد، یک‌سوم زنان شاغل تمایل دارند که زمان بچه‌دار شدن خود را به تعویق بیاندازند تا بتوانند به اهداف کاری خود نایل شوند و در مقابل، ۱۸ درصد مردان اعلام کرده‌اند که این هدف را در زندگی خود درنظر گرفته‌اند.

زنان و مردانی که در این تحقیق شرکت کردند، به طور کامل اظهار داشتند که اشتغال در بخش فناوری‌های پیشرفته و درگیری‌های کاری آن‌ها با حضور در خانواده و تحکیم پایه‌های خانواده در تناقض است.


برچسب ها:,
ارسال شده در اخبار فناوري اطلاعات | بدون نظر »

نظر بدهید

به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.