tablighat1


“سامسونگ” اینترنت پرسرعت به ایران می دهد


samsung-internet

شرکت الکترونیک سامسونگ ، اینترنت پر سرعت بی سیم ” وای مکس ” (WI MAX ) در اختیار ایران قرار می دهد .

پایگاه خبری کره ای ” ET NEWS ” با اشاره به این خبر نوشته است : ” این قرار داد اخیرا بین شرکت کره ای سامسونگ و شرکت ” داتک تله کام ” ایران بسته شده است تا تجهیزات اینترنت پر سرعت و بی سیم ” وای مکس ” در اختیار این شرکت ایرانی قرار گیرد “.

این قرار داد در حالی بسته شده است اخیرا تبلیغات دو شرکت دیگر ارایه دهنده خدمات اینترنتی  در سطح شهر تهران مبنی بر ارایه اینترنت ” وای مکس ” در بیلبوردهایی تبلیغی در سطح شهر نصب شده است .

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران اعلام کرده است که امکان نصب دکل ارایه دهنده سرویس اینترنت بیسیم و پر سرعت ” وای مکس ” تا اواخر سال جاری در برج میلاد تهران فراهم خواهد شد و از آن پس کاربران اینترنت در تهران می توانند از خدمات اینترنت پر سرعت در تمام نقاط شهر بهره مند گردند.

شرکت سامسونگ اعلام کرده است که این سومین قرار داد ارایه سرویس ” وای مکس ” به کشورهای خاورمیانه است و پیش از این ، این شرکت کره ای قرار دادهایی را با عربستان سعودی و کویت برای ارایه سرویس وای مکس منعقد کرده اند .

شرکت داتک ایران  از نوامبرسال گذشته میلادی ، مجوز ارایه سرویس وای مکس را دریافت کرده است و قرار است از مهر ماه سال جاری ارایه سرویس به کاربران اینترنتی تجاری را آغاز کند و سپس با نصب و راه اندازی دکل مخابراتی برج میلاد ارایه این سرویس در تمام سطح شهر تهران به کاربران اینترنت ممکن خواهد شد .

بیشتر کاربران ایرانی از سرعت پایین و نیز اختلال های گاه و بیگاه موجود در اینترنت گله مند هستند. ایران یکی از بی کیفیت ترین و گران ترین سرویس های اینترنت را در جهان دارد و سرعت اینترنت در ایران در مقام مقایسه با کشورهای دیگر همجوار بسیار پایین است .


برچسب ها:, ,
ارسال شده در اخبار فناوري اطلاعات | بدون نظر »

نظر بدهید

به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.