tablighat1


امکان اجرای مجازی ویندوز XP در ویندوز ۷


%d8%a7%d9%85%da%a9%d8%a7%d9%86-%d8%a7%d8%ac%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%85%d8%ac%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d9%88%db%8c%d9%86%d8%af%d9%88%d8%b2-xp-%d8%af%d8%b1-%d9%88%db%8c%d9%86%d8%af%d9%88%d8%b2-7

شرکت مایکروسافت قابلیت ویژه‌ای را با نام XP Mode برای سیستم‌عامل ویندوز ۷ معرفی کرد که کاربران به واسطه آن می‌توانند با داشتن سیستم سخت‌افزاری مناسب، نسخه مجازی سیستم‌عامل ویندوز XP را در ویندوز ۷ اجرا کنند.

به گفته شرکت مایکروسافت، هم‌اکنون تولید نسخه Release Candidate از این حالت جدید آغاز شده و قابلیت‌های فراوانی برای‌ آن درنظر گرفته شده است. حالت XP Mode به گونه‌ای طراحی شده است که بر اساس آن کاربران می‌توانند امکانات پیشرفته و جدید ویندوز ۷ را در سیستم‌عامل ویندوز XP اجرا کنند و مورد استفاده قرار دهند.

بر این اساس، کاربران نه تنها در نوارابزار ویندوز ۷ حالت XP Mode را در اختیار می‌گیرند، بلکه می‌توانند فایل‌های ویژه ویندوز ۷ را نیز برای خود اجرا کنند. در حالت XP Mode، کاربران می‌توانند در سیستم‌عامل ویندوز ۷ بدون باز کردن تمام صفحه، به حافظه جانبی USB دسترسی داشته باشند.

گفته می‌شود که به‌اشتراک‌گذاری درایورهای کامپیوتر بین حالت ویندوز XP و ویندوز ۷ غیرممکن خواهد بود. در نسخه بتای XP Mode کاربران نمی‌توانند سیستم ذخیره فایل‌ها در حافظه داخلی کامپیوتر را بر اساس سلیقه خود تغییر دهند.

“براندون لی‌بلنک”(Brandon LeBlanc) یکی از مدیران مایکروسافت در وبلاگ رسمی این شرکت، ضمن معرفی XP Mode RC اعلام کرد که کاربران می‌توانند در حالت XP Mode برنامه‌های امنیتی و ضدویروس خود را در فضای ویندوز ۷ نصب کنند. او اظهار داشت که در حالت XP Mode امکان اجرای برنامه‌ها و ابزارهایی که با ویندوز ۷ ارتقا نیافته‌اند نیز ممکن خواهد بود.

منبع: همکاران سیستم


برچسب ها:,
ارسال شده در ترفند و آموزش ويندوز | بدون نظر »

نظر بدهید

به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.