tablighat1


کلک ها و درآمدسازی های قلابی اینترنتی


%da%a9%d9%84%da%a9-%d9%87%d8%a7-%d9%88-%d8%af%d8%b1%d8%a2%d9%85%d8%af%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%82%d9%84%d8%a7%d8%a8%db%8c-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c

تعدادی اسکم (scam) یا کلک های بی شماری وجود دارند که اخیرا در اینترنت و در تلویزیون های ماهواره ای کاربران خوش قلب و ساده دل سراسر دنیا را هدف قرار داده و آن ها را فریب می دهند و جیبشان را خالی می کنند و تلفن ها و ایمیل های اعتراضی فریب خورده ها را هم جواب نمی دهند.
در ادامه مطلب وبلاگی به نشانی http://ardal.blogfa.com آمده است: هیچ یک از این اسکم ها هیچ ربطی به گوگل یا توییتر ندارند. اگر به پایین صفحات این سایت ها نگاه کنید و user agreement های آن ها را به دقت بخوانید متوجه این نکته و اینکه اصولا یک نوع بیزینس با استفاده از شهرت گوگل و توییتر هستند، خواهید شد. البته چون کاربران معمولا هیچ توجهی به محتوای user agreement های سایت ها نمی کنند اشتباه متوجه می شوند و ضرر می کنند.


تقریبا تمام این اسکم ها با یک داستان ساختگی و غم انگیز مشابه (و فقط با تغییر نام شخصیت خیالی داستان) آغاز می شوند: می گویند که فلانی که شغلش را از دست داده بود و دنبال راهی برای کسب درآمد مشروع و آسان و فقط با صرف چند ساعت در هفته و این حرف ها بود توانسته که با استفاده از این روش ها به سرعت و فقط با صرف چند ساعت وقت در هفته و حتی از یکی دو روز بعد، چک ها و درآمدهایی از مثلا چند ریال تا هزاران دلار در هفته یا در ماه از گوگل و توییتر و غیره کسب کند و بدهی هایش را به سرعت پرداخته و زندگی اش ازاین رو به آن رو شده…
اگر این داستان ها واقعیت داشتند، پس اینگونه افراد – و خود ادعاکنندگان این سایت ها – بایستی در لیست میلیاردرهای دنیا باشند! پس چرا مردم هنوز مجبور به کار کردن هستند؟!
شیوه کار اکثر این سایت ها معمولا به این صورت است که بعد از ارایه یک داستان و روضه غم انگیز و خیالی که نمونه اش در بالا ذکر شد، حس کنجکاوی و طمع را در کاربران برمی انگیزند و سپس به آن ها پیشنهاد می کنند که اگر شما هم دوست دارید ثروتمند شوید فقط کافیست که مبلغ ناچیزی را از طریق یک کارت اعتباری به آن سایت بپردازید تا آنها شما را در این برنامه ثبت نام کرده و برایتان اطلاعاتی ارسال کنند.
استفاده از نام های نشریات جعلی که تداعی کننده معروف ترین نشریات امریکایی و غیره هستند (برای تایید جعلی این روش ها و دادن احساس اطمینان کاذب به کاربران ساده لوح) هم بخش مهمی از فریبکاری این سایت هاست.
نامه یا ایمیل هایی دریافت می کنید که یا به شما میگه برنده پول یا مسافرت و اتومبیل و غیره شده اید یا داستان سوزناکی دارد یا به شما پیشنهاد شغل یا تحصیل یا اقامت یا گرین کارت و غیره می کند و بعدا از شما برای مثلا پرداخت مالیات و گمرک و کارمزد بانکی و غیره تقاضای ارسال پول به یک آدرس یا شماره حساب می کند و نهایتا پس از دریافت پول از شما، شتر دیدی ندیدی می شود!
همیشه اینگونه ایمیل ها دارای اشتباهات گرامری و تایپی هستند و از یک کشور افریقایی یا روسیه ارسال شده اند، آدرس بانکی شان در کشور دیگری است و کلا نام و آدرس و داستانشان کاملا دروغ است. این ها را چون، اولین بار سال ها پیش، از کشور نیجریه ارسال می شدند، نامه نیجریه ای می نامند.
گفتنی است، اسکم ها نامه هایی هستند که با موضوع “تست امنیتی” و “برنده شدن دریک قرعه کشی” کاربران را گول می زنند تا اطلاعات حساب ها و پسوردشان را در سایت های تقلبی وارد کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)


برچسب ها:,
ارسال شده در اخبار | بدون نظر »

نظر بدهید

به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.