tablighat1


بازیابی سیستم عامل ویندوز xp


%d8%a8%d8%a7%d8%b2%db%8c%d8%a7%d8%a8%db%8c-%d8%b3%db%8c%d8%b3%d8%aa%d9%85-%d8%b9%d8%a7%d9%85%d9%84-%d9%88%db%8c%d9%86%d8%af%d9%88%d8%b2-xp

در بعضی مواقع ، وقتی کامپیوتر را روشن می کنید ویندوز xp اجرا نمی شود و شما نمی توانید وارد ویندوز xp شوید. این مشکل می توانند علت های زیادی داشته باشد ولی عمده ترین علت خرابی در قسمتی از رجیستری می باشد که باعث ایجاد مشکل در بخش Windows\System32\Config\Software File می شود . برای حل این مشکل و ورود به ویندوز xp مراحل زیر را انجام دهید :

۱ – کامپیوتر خود را یکبار Restart کنید .

۲ – دکمه F8 را پیش از boot شدن ویندوز آنقدر نگه دارید تا منویی باعنوان Windows Advance Menu باز شود

۳ – در این منو گزینه ‘last know good configuration file’ را انتخاب کنید و کلید اینتر را بزنید.

۴ – اینک مشاهده می کنید ویندور xp بدون هیچ مشکلی اجرا می شود .

البته این مشکل رامی توان با استفاده از recovery Console نیز حل کرد. در برخی موارد روش قبلی توانایی لازم برای بر طرف کردن این مشکل را ندارد یعنی شما هرچه قدر هم این ابزار را استفاده کنید ویندوز ایکس پی اجرا نمی شود و همچنان مشکل بوت ویندوز ایکس پی وجود دارد و در این شرایط متاسفانه Safe mode هم از کار می افتد و امکان دسترسی به اطلاعات داخل هارد وجود ندارد .

دلایل مختلفی باعث بروز این مشکل می شود که از جمله : فعال شدن صفحه آبی مرگ – بروز مشکل در فایل های DLL یا (Dynamic-link library ) – بروز مشکل در فایل boot.ini و بروز مشکل در فایل های سیستمی . من فکر کنم خیلی از کاربران ویندوز وقتی با چنین مشکلی مواجه می شوند ویندوز خودشون را دوباره نصب می کنند که این کار ممکن است باغث بروز یک مشکل شود و آن فرمت شدن اطلاعات داخل درایوی که ویندوز بروی آن نصب است و از طرفی باعث اتلاف وقت هم می شود اما این مشکل با یک یا دو دستور بسیار ساده در Recovery Console و در کوتاه ترین زمان ممکن به راحتی قابل حل شدن می باشد و نیازی به نصب مجدد ویندوز XP نیست .

برای برطرف کردن این مشکل کامپیوتر را راه اندازی مجدد ( Restart ) کنید و سیستم را از طریق سی دی نصب ویندوز XP بوت کنید .
بعد از ظاهر شدن تصویر زیر دکمه R را فشار دهید تا وارد بخش XP Recovery Console شوید .

recovery-console1

بعد از باز شدن پنجره مربوطه دستور CHKDSK /R را تایپ کنید و دکمه Enter را فشار دهید ( کمی صبر کنید تا عمل بازیابی و تعمیر ویندوز به پایان برسد ) . بعد از این کار و وقتی عمل Disk Checkup به اتمام رسید ٬ دستور BOOTCFG را تایپ کنید و دکمه اینتر را فشار دهید تا هر گونه مشکلی از طرف فایل boot.ini بر طرف شود .
بعد از این کار کامپیوتر را یکبار راه اندازی مجدد کنید و دکمه F8 را نگه دارید تا پنجره Windows Advance Menu باز شود در این پنجره ابزار last know good configuration را انتخاب و کلید اینتر را فشار دهید . بعد از انجام مراحل بالا ویندوز به راحتی و بدون هیچ گونه مشکلی اجرا می شود .

منبع: MP computer


برچسب ها:, ,
ارسال شده در ترفند و آموزش ويندوز | بدون نظر »

نظر بدهید

به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.