tablighat1


آسیب پذیر ماندن شرکت های آمریکایی در برابر حملات هک


%d8%a2%d8%b3%db%8c%d8%a8-%d9%be%d8%b0%db%8c%d8%b1-%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%af%d9%86-%d8%b4%d8%b1%da%a9%d8%aa-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%a8%d8%b1

مصرف کنندگان و شرکت های آمریکایی حتی پس از دستگیری هکری که گفته می شود ۱۷۰ میلیون شماره کارت اعتباری و بدهی را به سرقت برده همچنان در برابر هکرها و سارقان اطلاعات آسیب پذیرند.

ارزیابی درباره تاثیر مالی رخنه های امنیتی متفاوت است اما بر اساس بررسی فارستر ریسرچ، با درنظرگرفتن هزینه ارتقاء، اطلاع رسانی به مشتری و هزینه های حقوقی و بازاریابی، بین ۹۰ تا ۳۰۵ دلار به ازای هر سابقه به سرقت رفته هزینه دارد.

به گفته یک استاد مدرسه حقوقی فوردهام، تحت قوانین بانکی آمریکا، موسسات مالی باید هزینه استفاده شیادانه از کارت های اعتباری را جبران کنند و بانک ها به نوبه خود هزینه ها را به شکل جریمه و مزد به فروشندگان تحمیل می کنند. به تازگی علیه سه مرد به اتهام سرقت بیش از ۱۳۰ میلیون شماره کارت اعتباری و بدهی در آمریکا اعلام جرم شده است و مقامات آمریکایی معتقدند این بزرگ ترین پرونده هک و سرقت اطلاعات است که در آمریکا تحت رسیدگی قرار می گیرد.

آلبرت گونزالس، مخبر سابق دولت که ذهن متفکر این سرقت بوده به همراه دو همدست خود با نفوذ به شبکه رایانه یی پنج فروشگاه مرتکب این سرقت اینترنتی شده است. این مرد هکر همچنین متهم به سرقت اطلاعات از فروشگاه زنجیره یی tjx و فروشگاه های متعدد دیگر است اما به جرم خود اعتراف نکرده است. او همچنین متهم است به شبکه های رایانه یی شرکت هایی رخنه کرده که از استانداردهای صنعت پرداخت پول آنلاین برخوردار بودند. اینکه بهبود امنیت پرداخت از طریق کارت ضروری است و چه کسی باید آن را مورد توجه قرار دهد به مساله ای برای فروشندگان، بانک ها و مصرف کنندگان جهانی تبدیل شده است.

برای مقابله با حمله علیه شبکه های رایانه یی و سرقت اطلاعات، صنعت پرداخت فروشندگان را ملزم به رعایت استانداردهای امنیتی سخت تری کرده است اما دادستان های آمریکایی می گویند شرکت هایی که هدف رخنه این هکرها قرار گرفته اند از این استانداردها برخوردار بودند. به اعتقاد تحلیلگر امنیتی گارتنر، شرکت های کارت اعتباری و بانک ها باید اقدامات اضافی مانند افزودن تراشه رایانه یی به کارت ها یا ملزم کردن رمزنگاری بیش تر در شبکه های شرکتها را انجام دهند.

منبع: ایسنا


برچسب ها:
ارسال شده در اخبار فناوري اطلاعات | بدون نظر »

نظر بدهید

به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.