tablighat1


حمله هکرها به کاربران آفیس مایکروسافت


%d8%ad%d9%85%d9%84%d9%87-%d9%87%da%a9%d8%b1%d9%87%d8%a7-%d8%a8%d9%87-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%a2%d9%81%db%8c%d8%b3-%d9%85%d8%a7%db%8c%da%a9%d8%b1%d9%88%d8%b3%d8%a7%d9%81%d8%aa

مایکروسافت هشدار داد مجرمان اینترنتی با بهره برداری از یک حفره برنامه نویسی که هنوز ترمیم نشده، به کاربران نرم افزار آفیس این شرکت حمله کرده اند.
به گزارش سرویس فن آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بزرگ ترین سازنده نرم افزاری جهان همزمان با انتشار وصله هایی برای ترمیم ۹ حفره امنیتی در آسیب پذیری های برنامه هایش، این هشدار را اعلام کرد.
طبق این هشدار، آفیس اکس پی، ۲۰۰۳ و ۲۰۰۷ در برابر این حملات آسیب پذیر هستند؛ مجرمان اینترنتی برنامه های مایکروسافت را به دلیل مورد استفاده بودن گسترده هدف می گیرند تا با یکی از مجموعه کدهای مخربشان، شمار قربانیان احتمالی خود را بالا ببرند.
لازم به ذکر است که ویندوز در بیش از ۹۰ درصد از رایانه های جهان اجرا می شود و آفیس مایکروسافت حدود ۵۰۰ میلیون کاربر دارد.

هکرها با استفاده از وب سایت های دامگذاری شده ای با کدهای مخربی که در رایانه های مجهز به نرم افزار آفیس بارگذاری می شوند، از آسیب پذیری آفیس بهره می گیرند.
رایانه های آلوده شده تحت کنترل شبکه های آلوده معروف به بوت نتی قرار می گیرند و از آن ها برای اعمال مجرمانه ای مانند هرزنامه پراکنی و سرقت اطلاعات شخصی استفاده می شود.
مایکروسافت شمار رایانه های مورد حمله قرار گرفته را اعلام نکرده اما کاربران می توانند با غیرفعال کردن قابلیت هایی که کار کردن این برنامه برروی اینترنت را امکان پذیر می کنند مانع این حملات شوند. مایکروسافت به این منظور ابزاری را در وب سایت پشتیبانی اش ارسال کرده است.


برچسب ها:, ,
ارسال شده در اخبار فناوري اطلاعات | یک نظر »


یک پاسخ به “حمله هکرها به کاربران آفیس مایکروسافت”

  1. توسط kasra در تیر ۳۰, ۱۳۸۸ | پاسخ

    khoob bood mamnoon.

    پاسخ سريع

نظر بدهید

به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.