tablighat1


مهم ترین ویروس ها در هفته گذشته


%d9%85%d9%87%d9%85-%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d9%88%db%8c%d8%b1%d9%88%d8%b3-%d9%87%d8%a7-%d8%af%d8%b1-%d9%87%d9%81%d8%aa%d9%87-%da%af%d8%b0%d8%b4%d8%aa%d9%87

بنابر گزارشpandalabs، مرکز کشف و تحلیل کدهای مخرب، این ویروس ها عامل اغلب آلودگی های ایجاد شده در روزهای اخیر بوده اند:

 - ircbot.cnk
این کرم رایانه ای به نحوی طراحی شده که با اتصال به یک سرورirc، دستورات تخریبی منتشر کننده خود را از دور دست دریافت و آن را به بهترین شکل اجرا کند. این فرمان ها می توانند شامل کنترل ترافیک اطلاعاتی سیستم، دانلود و نصب فایل از طریق اینترنت و حتی به روزرسانی ویروس و قابلیت های مخرب آنها باشد. همچنین ircbot.cnk قادر است پردازش مخرب خود را در فهرست پردازش های امن و مورد تایید فایروال ویندوز قرار دهد و به سرعت در سرتاسر شبکه های محلی منتشر شود. براساس اعلام پاندا، نقص امنیتی ms04–۰۱۱ در سیستم های عامل ویندوز مهمترین راه نفوذ این کرم محسوب می شود؛ بنابراین سیستم های آسیب پذیری که اصلاحیه های ترمیمی مایکروسافت را دریافت نمی کنند، در معرض حملات شدیدتر ircbot قرار دارند.


- autorun.iyq
انتشار این کرم رایانه ای، درهفته گذشته، بسیاری از کاربران اینترنت با مشکل مواجه کرد. ایجاد تغییر در رجیستری ویندوز، جلوگیری از دسترسی کاربر به حالتsafe mode ، جلوگیری از ذخیره فایل و اطلاعات در درایوهای جانبی سیستم و غیرفعال کردن برخی از نرم افزارها و پردازش های امنیتی در سیستم، تنها بخشی از فرایندهای تخریبی این کرم به حساب می آیند. راه غیرفعال کردن این ویروس استفاده از ابزاری مانند usb vaccine می باشد که قابلیت اجرای خودکار فایل ها و کدها را حذف می کنند.
و اما joleee.f یکی دیگر از بدافزارهای مهم در هفته گذشته، از طریق هرز نامه های تبلیغاتی منتشر می شود. این کرم رایانه ای شما را به طور خودکار به وب سایت هایی هدایت می کند که از آنها برای ارسال هرزنامه یا انتشار بیشتر آلودگی استفاده می شود. کاهش پهنای باند اینترنت و نمایش ناخواسته پیغام ها و پنجره های پی در پی از خصوصیت های آزارنده joleee.f محسوب می شوند.
انتخابات ریاست جمهوری در ایران و تب فوتبال
با ظهور نخستین موج از حملات اینترنتی در روزهای گذشته و با سوءاستفاده از اتفاقات بزرگ منطقه ای یا جهانی منتشر شدند، کارشناسان امنیتی نسبت به آلودگی قریب الوقوع بسیاری از رایانه های خانگی و شبکه های محلی هشدار دادند. در روزهای آینده جام جهانی فوتبال و انتخابات ریاست جمهوری ایران عناوین خبری خواهند بود که بسیاری از لینک های آلوده، فایل های مخرب و هرزنامه ها با سوءاستفاده از آن، کاربران اینترنت را هدف قرار می دهند.
بنابراین پاندا به کلیه کاربران اینترنت توصیه کرده است که از کلیک بروی لینک ها و دانلود فایل های مشکوک و نیز از باز کردن نامه های ناشناس جدا خودداری کنند و سیستم عامل و نرم افزارهای امنیتی خود را به روز نگاه دارند. برای اطمینان از امنیت رایانه خود از ابزار آنلاین و رایگان activescan استفاده کنید.


برچسب ها:,
ارسال شده در اخبار فناوري اطلاعات, نرم افزار آنتي ويروس | بدون نظر »

نظر بدهید

به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.