tablighat1


نصب ۲ ویندوز در یک درایو


%d9%86%d8%b5%d8%a8-2-%d9%88%db%8c%d9%86%d8%af%d9%88%d8%b2-%d8%af%d8%b1-%db%8c%da%a9-%d8%af%d8%b1%d8%a7%db%8c%d9%88

امروزه خیلی از کاربران ویندوز اکس پی را در درایو D نصب می کنند . معایب این کار این است که ویندوز اکس پی از سرعت اصلی خودش می کاهد و وابسته به ویندوزی میشود که در درایو اصلی C می باشد. پس چه کار کنیم؟ با استفاده از این ترفند می توانید به راحتی دو ویندوز در درایو C نصب کنید.

برای این کار حتما به نرم افزار پارتیشن مجیک نیازمندید. اگر تا به حال با پارتشین.مجیک تحت ویندوز یا تحت داس کار کرده باشید به راحتی می توانید دو درایو C درست کنید ( حتی چندین داریو C هم می توانید درست کنید ) و به دلخواه خود در هر درایو یک ویندوز جداگانه نصب کنید . بعد از اینکه دو درایو را ایجاد کردید برای اینکه بتوانید در هر درایو جداگانه ویندوز نصب کنید باید بر روی یکی از درایوهای C با موس کلیک سمت را کرده و از شاخه Advanced>Set Active را انتخاب کنید و Apply کنید وسیستم را ریستارد کرده و ویندوز خود را نصب کنید و بعد از اتمام نصب ویندوز دوباره مراحل قبل را برای C  بعدی انجام داده و سیستم را ریستارد کنید و نصب ویندوز دوم را شروع کنید .
توجه : بعد از نصب هر دو ویندوز شما باید یکی از نرم افزارهای بوت مثل سیستم کاماندر یا بهتر از همه از
بوت مجیک را نصب کنید تا هر دو ویندوز شما را شناسائی کند .
قابل توجه : این عمل قبلا تست شده و حتی بسیاری از کاربران برای انجام این گونه پارتشین بندی مکرار رجوع می کنند.
حتما قبل از انجام این کار نسخه پشتیبان برای خود تهیه کنید و کسانی که به پارتشین بندی آگاه نیستند این کار خودشان به تنهائی انجام ندهند بلکه به کمک کسی که آشنائی کافی به پارتشین مجیک داشته باشد.


برچسب ها:
ارسال شده در ترفند و آموزش ويندوز | بدون نظر »

نظر بدهید

به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.