tablighat1


تعطیلی یاهو GeoCities


%d8%aa%d8%b9%d8%b7%d9%8a%d9%84%db%8c-%d9%8a%d8%a7%d9%87%d9%88-geocities

یاهو اعلام کرد که سرویس GeoCities را که یکی از قدیمی‌ترین واحد‌های این شرکت بود، اواخر سال ۲۰۰۹ میلادی تعطیل می‌کند که البته هنوز زمان دقیق این اتفاق اعلام نشده است.

شرکت یاهو مرکز ارایه دهنده این سرویس که امکان ایجاد صفحات اینترنتی شخصی را برای کاربران فراهم می‌کند، در سال ۱۹۹۹ به قیمت ۶/۳ میلیارد دلار خریداری کرد. اما به هر حال، سایت‌هایی نظیر Facebook و Twitter روی کار آمده‌اند که امکانات جایگزین بهتری را نسبت به قابلیت‌های ایجاد صفحات شخصی اینترنتی ارایه می‌دهند و این مسئله باعث شد تا GeoCities به این نتیجه برسد که بازنشسته شده است.

اخباری که در سال ۱۹۹۹ در رابطه با خرید این سرویس توسط یاهو منتشر شده بود نشان می‌داد که در آن دوره زمانی این خدمات اینترنتی بسیار مورد قبول بوده است. در ۲۸ ژانویه ۱۹۹۹ زمانی که خبر انعقاد این قرارداد برای واگذاری GeoCities به یاهو منتشر شد، در حالی که هر سهم این شرکت ۱۱۷ دلار فروخته می‌شد شرکت یاهو با پرداخت ۷۵/۳۶۷ دلار به‌ازای هر سهم در تالار بورس آن را از آن خود کرد. بر اساس اخبار منتشر شده از سوی تالارهای بورس، این قرارداد در آن زمان به ارزش ۶/۳ میلیارد دلار بین دو شرکت منعقد شد.
در معاملات روز ۲۴ آوریل ۲۰۰۹، هر سهم یاهو در تالار بورس بین ۳۶/۱۴ تا ۹۴/۱۴ دلار معامله شد. این شرکت که در زمینه جست‌وجوهای اینترنتی و خدمات وابسته فعالیت می‌کند، اعلام کرد که در سه ماهه گذشته ۵۸/۱ میلیارد دلار درآمد داشته است که این رقم نسبت به سه ماهه مشابه در سال ۲۰۰۸ کاهش ۱۳ درصدی را نشان می‌دهد.

منبع: http://www.eweek.com


برچسب ها:,
ارسال شده در اخبار فناوري اطلاعات | بدون نظر »

نظر بدهید

به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.