tablighat1


پنج راه برای باز کردن فایلهای DOCX


مایکروسافت در نسخه آخر از نرم افزار Office خود تغییرات زیادی را داده است که یکی از آنها تغییر فرمت پیش فرض فایل های Word از DOC به DOCX است.فایل هایی با پسوند docx در نسخه های قبلی از برنامه آفیس باز نمی شوند و برای کار کردن با آنها مجبورید تا نسخه ۲۰۰۷ را تهیه کنید.
برای باز کردن فایل های docx بدون نصب نسخه آخر نرم افزار آفیس آیا راهی وجود دارد ؟ در این مطلب به برخی از راه ها پرداخته شده است.

۱- باز کردن فایل های docx در نسخه های قدیمی MS Office
اگر شما یکی از نسخه های قبلی نرم افزار Microsoft Office (مانند ۲۰۰۳ یا ۲۰۰۰) را داشته باشید ، می توانید با دانلود و نصب بسته ارائه شده توسط مایکروسافت ، امکان باز کردن این فایل ها را به برنامه خود اضافه کنید.بسته ارائه شده برای نسخه های پیشین آفیس را از اینجا دریافت کنید.

۲- سازگاری با Open Office
اگر شما از نرم افزار Open Office (جانشین رایگان و متن باز MS Office ) استفاده می کنید ، آنگاه نیاز دارید تا مترجم Open XML را نصب کنید تا بتوانید فایلهای DOCX را بخوانید.این فایل را از اینجا باید دانلود کنید.

۳- تبدیل آنلاین فایل های docx بدون نیاز به نصب هیچ برنامه ای
این راه بهترین و سریعترین روش برای کسانی است که اولا فایل های docx زیادی ندارند و ثانیا به هر دلیلی نمی خواهند نرم افزار دیگری را برای اینکار نصب کنند.چند سایت مانند docx converter و Zamzar برای تبدیل فایلهای docx وجود دارد.
توضیح این نکته ضروری به نظر می رسد که هر دو سایت فوق فایل را از شما به همراه آدرس ایمیلتان از شما می گیرند و آدرس فایل تبدیل شده را به ایمیلتان ارسال می کنند.این کار مدت زمانی (معمولا چند دقیقه) طول می کشد و فایلها چند ساعت بعد (معمولا ۲۴ ساعت بعد) از سرورهای سایت پاک می شوند.

۴- راه حل برای Office نصب شده بر روی Mac
کاربران سیستم عامل مکینتاش که مایکروسافت آفیس را روی دستگاهشان نصب کرده اند باید تبدیل کننده مربوط به این کار را از اینجا دریافت کنند.

۵- ابزارک دسکتاپ
کاربران Mac همچنین می توانند از این ابزارک که توسط وبسایت docx Converter و مخصوص همین کار ساخته شده است  استفاده کنند ، تنها کاری که پس از نصب باید انجام دهند آن است که فایل موردنظرشان با فرمت docx را با ماوس بکشند و در محل موردنظر رها کنند.کاربران Mac ، این ویجت را میتوانند از این آدرس بگیرند.

* کسانی هم که Ms Office 2007 دارند لطف کنند و شرایط بقیه را در نظر بگیرند و اگر مطمئن نیستند که شخصی که قرار است فایل مورد نظر را به او بدهند ، بر روی سیستم خود Office 2007 دارد یا یکی از آفیس های قدیمی تر آن را با فرمت Doc ذخیره کنند.


برچسب ها:, , , ,
ارسال شده در آموزش عمومي | بدون نظر »

نظر بدهید

به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.