tablighat1


اگر به فرود گاه ها می روید مراقب هکر ها ونفوذگران باشید


%d8%a7%da%af%d8%b1-%d8%a8%d9%87-%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%af-%da%af%d8%a7%d9%87-%d9%87%d8%a7-%d9%85%db%8c-%d8%b1%d9%88%db%8c%d8%af-%d9%85%d8%b1%d8%a7%d9%82%d8%a8-%d9%87%da%a9%d8%b1-%d9%87%d8%a7-%d9%88

فرودگاه‌ها، بهشت نفوذگران و هکرها به‌شمار می‌روند. شاید بپرسید چرا. جواب این سوال تقریباً روشن است: حضور انبوه مسافرانی که در فرودگاه‌ها، با لپ‌تاپ‌های مملو از اطلاعات ذیقیمت به اینترنت وصل می‌شوند، پاسخ این سوال است. خصوصاً اینکه در مسافران یادشده، تاجر و بازرگان زیاد دیده می‌شود.

ایجاد شبکه‌های بی‌سیم ad-hoc رایگان، که ظاهری موجه و قانونی دارند، یکی از سناریوهای رایج هکرها برای به دام انداختن کاربران اینترنتی در فرودگاه‌ها به‌شمار می‌رود.

کارکرد اصلی این شبکه‌ها رصد کردن فعالیت‌های آنلاین کاربران و سرقت هر نوع داده‌ای است که آنها ارسال می‌دارند؛ از جمله password و اطلاعات مربوط به کارت اعتباری.
به گزارش SmarterTravel هکرها همچنین می‌توانند بر یک رایانه نرم‌افزار جاسوسی (spyware) سوار کنند و سپس آن را در حالت slave قرار داده، این نرم‌افزارهای مخرب را به هزار توی دیگر سیستم‌ها وارد نمایند.

با پنج راهکار ساده ذیل، دست هکرهای فرودگاهی را از اطلاعات رایانه‌تان قطع کنید:

۱. قبل از ورود به فرودگاه، اتصالات شبکه‌ای رایانه‌تان را بررسی کنید و مطمئن شوید که این گزینه به صورتی تنظیم نشده باشد که به طور خودکار به شبکه‌های پیرامون وصل شود.

۲. تمام گزینه‌های مربوط به file-sharing (به اشتراک‌گذاری فایل) را غیرفعال کنید.

۳. هنگامی که در محیط فرودگاه رایانه خود را روشن می‌کنید، به بخش network connections بروید و به دقت لیست شبکه‌های wireless موجود را از نظر بگذرانید. فریب نام‌هایی از قبیل Free Airport Wi-Fi یا Secure LAX Network را نخورید.

۴. هنگامی که آنلاین هستید، از کارت اعتباری خود استفاده نکنید و از هر فعالیتی که با اطلاعات شخصی و مهم شما سروکار دارد، اجتناب ورزید.

۵. پس از آنکه کارتان با اینترنت تمام شد، به طور دستی ارتباط wireless رایانه را قطع کنید.


برچسب ها:,
ارسال شده در ترفند و آموزش امنيت شبكه | بدون نظر »

نظر بدهید

به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.