tablighat1


تهدید ویروسهای جدید


%d8%aa%d9%87%d8%af%d9%8a%d8%af-%d9%88%d9%8a%d8%b1%d9%88%d8%b3%d9%87%d8%a7%d9%8a-%d8%ac%d8%af%d9%8a%d8%af

به گزارش روابط ‌عمومی کسپرسکی در ایران، این بدافزارها شامل چند آگهی افزار و تعدادی برنامه‌های ناخواسته هستند که مختل‌کننده امنیت شبکه‌ها و کامپیوترهای کاربران می‌گردند. رتبه‌بندی آنها نیز بر اساس تعداد و میزان آلودگی است که در سیستم‌ها ایجاد می‌کنند.
از جمله این تهدیدات می‌توان به Agent.cxv root kit اشاره کرد که قبلا ظاهر شده بود و تقریبا از میان رفته بود. اما ناگهان از ماه قبل مجددا فعالیت خود را آغاز نمود. همچنین تروجان Trojan-Downloader.WMA.Wimad.n نیز برای اولین بار شروع به فعالیت نموده است.

این بدافزار که از ساختارهای استاندارد تروجان‌ها تبعیت نمی‌کند، یک فایل مالتی مدیا را از طریق برنامه Windows Media Player اجرا می‌کند و از این طریق زمینه دانلود جند تروجان دیگر را فراهم می‌آورد. در نموداری که در ادامه می‌بینید، نسبت انواع بدافزارها آمده است.

دیده می‌شود که برای دومین ماه متوالی، تعداد تروجان‌ها افزایش یافته و سهم عمده نرم‌افزارهای مخرب به آنها اختصاص دارد. همچنین در ماه گذشته تعداد ۳۹۲۴۰ برنامه بدافزار منفرد، روی سیستم‌ها و شبکه‌های کاربران کشف شده‌اند که افزایش چشمگیری را نشان می‌دهد. یعنی نسبت به ماه گذشته تعداد ۴۰۰۰ عدد بدافزار منفرد، بیشتر کشف شده‌اند.

در این جدول اما دیده می‌شود که میزان تخریب بدافزارها نسبت به ماه قبل تغییر چشمگیری نداشته و همچنان برنامه‌های Worm.Win32.Mabezat.b و Virus.Win32.Xorer.du در صدر برنامه‌های مخرب قرار دارند.


برچسب ها:
ارسال شده در اخبار فناوري اطلاعات | بدون نظر »

نظر بدهید

به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.