tablighat1


آموزش کامل NetSupport School Professional پیشرفته ترین نرم افزار مدیریت آموزش از طریق شبکه- قسمت اول


با افزایش رشد استفاده از کامپیوترها و اینترنت در مدارس و کلاسهای درس نیاز به مدیریت کلاسهای درس که دارای شبکه هستند بیش از بیش احساس شد.

بوسیله آخرین نسخه نرم افزار NetSupport School 8.5 .  آموزگاران و هنرآموزان می توانند آموزش؛کنترل و هدایت دانش آموزان و مشارکت با آنان را در کلاسهای مبتنی بر شبکه  به خوبی انجام دهند به کمک این نرم افزارآموزگاران و هنر آموزان میتوانند کارایی تدریس را در کلاس درس به شکل مرکزی وبر روی کامپیوترهایشان انجام داده و دانش آموزان را در مسیر وظیفه محول شده به آنان نگه دارد. بدینوسیله که تمامی فعالیتهای آنان از قبیل استفاده از نرم افزار و یا وب تحت نظر مربی خواهد شد

بهبود پشتیبانی و پاسخ دادن به سوءالات دانش آموزان و عدم اتلاف وقت در نظر سنجی دانش آموزان و ارائه نتایج دانش آموزان بر روی کامپیوتر مربی . معلمان و هنرآموزان می توانند تمامی فعالیت های دانش آموزان صفحه نمایش؛کیبورد؛ ماوس را ضبط کرد تا بتوانند بعد آنها را مرور و یا برای دانش آموزان دیگر نمایش دهد.

با افزایش بودجه های تحصیلی؛ NNS مدارس ؛کالج ها و مراکز آموزشی را قادر می سازد که حد اکثر استفاده از تکنولوژی اطلاعات را داشته باشند.

 

صفحه مانیتور خود را نمایش دهید.(آموزش)

بوسیله این نرم افزار می توانیم صفحه نمایش مربی را بر روی تمامی صفحات دانش آموزان نشان دهیم و از شبکه برای آموزش بلادرنگ(همزمان)بدون استفاده از دستگاههای جانبی می توان استفاده کرد

 در مجموع بوسیله ویژگی جدید که در نسخه ۸.۵ به نام  BROADCAST SHOW  گنجانده شده که بوسیله آن می توانیم سرعت نمایش و کارایی را در کامپیوترهای کلاس بالا ببریم زیرا در نسخه های قدیمی این نرم افزار وقتی که تعدادکامپیوترهای موجود در شبکه بالا باشند با مشکلاتی از قبیل کندی عملکرد کامپیوترها میشویم ولی با ارائه این خاصیت جدید در  NNS 8.5  این مشکل حل شده و سرعت نمایش به شکل چشم گیری افزایش پیدا کرده است

به کمک  NNS 8.5 شما می توانید :»

نمایش صفحه مانیتور مربی به همه یا گروهی از دانش آموزان

نمایش دسکتاپ انتخاب شده برای همه یا گروهی از دانش آموزان

نمایش فقط یک برنامه کاربردی برای همه یا گروهی از دانش آموزان

نمایش فایل REPLAY (فعالیتهای تدریس ضبط شده) برای همه یا گروهی از دانش آموزان

نمایش یک فایل ویدیویی برای همه یا گروهی از دانش آموزان

فعال سازی WIRELESS برای بهینه سازی نمایش در شبکه های WIRELESS

ثبت و ذخیره فایل REPLAY   بر روی کامپیوترهای دانش آموزان برای مرورهای بعدی
 

 New Content playback یا  ویژگی جدید پخش محتوا این امکان را برای ما فراهم می سازد که بتوانیم به صورت اتوماتیک محتوای صفحه نمایش که شامل صدا و تصویر می باشد را ضبط کنیم.این فایل ظبط شده که فایل    REPLAY  نام دارد می تواند بر روی تک تک کامپیوترهای موجود در شبکه ذخیره شود تا  دانش آموزان بتوانند آنرا به صورت کامل چه در مدرسه چه در منزل به هنگام تمرین آن درس را مرور کنند.

 نظارت بر دانش آموزان

هنگامی که مانیتورهای دانش آموزان را در حالت نظارت Monitoring مشاهده کنیم اگر تعداد کامپیوترهای کلاس زیاد باشند به سختی می توانیم در یک لحظه جزئیات هر یک از کامپیوترها رامشاهده کنیم.که بوسیله خاصیت Auto zoom می توانیم با حرکت بر روی پیش نمایش هر یک از کامپیوتر ها آنرا در اندازه بزرگترببینیم.

به کمک  NNS 8.5 شما می توانید :»

نظارت بر کل کامپیوترهای کلاس در یک صفحه نمایش

پیمایش گروهی مانیتورهای دانش آموزان در مجموعه های از پیش تعریف شده ۱؛۴؛۱۶

نمایش اطلاعات اضافی شامل برنامه ای یا وب سایتی که توسط هر یک از دانش آموزان مرور می شود.

پیش نمایش بهینه سازی شده و با دقت بالا(خاصیت جدید)

در مقیسه نرم افزارهای مونترینگ با نرم افزار NNS 8.5  به این نتیجه رسیدیم که این نرم افزار با دقت بالاتری صفحات نمایش دانش آموزان را نمایش می دهد.

کنترل نرم افزارها

بوسیله این خاصیت میتوانید دسترسی دانش آموزان به برنامه ها را محدود کرده و آنها را کنترل نمایید.نمایش آیکن برنامه در حال اجرا یا کوچک نمایی شده به همراه نام دانش آموزان اجرا کننده آن

با درگ کردن آیکن برنامه ها می توانیم آنها را در لیست برنامه های محدود شده یا غیر محدود شده قرار دهیم.همچنین برای جلب توجه دانش آموزان می توانیم برنامه ایخاص را بر روی تمام کامپیوترهای کلاس یا گروهی از آنها اجرا کنیم.مربی می تواند هریک از برنامه های اجرا شده در کلاس را به طور خصوصی  تنظیم نماید.

 

کنترل دسترسی به اینترنت

همانطور که اجرای نرم افزارها را می توانید محدود نمایید کل وب سایتهای باز شده توسط دانش آموزان رامی توانید کنترل نمایید.بدین ترتیب که URL هر یک از وب سایتها را در لیست های ” محدود” و یا ” غیر محدود” درگ کنیم. یا می توانیم آیکن خاصی را بجای URL گروهی از وب سایتها نمایش دهیم.

درصورتی که دانش آموزان قصد دسترسی به سایت های محدود شده داشته باشند ؛ سیستم عدم امکان دسترسی به این وب سایت را اعلام می دارد   و دانش آموزان را به صفحه ای که بر روی کامپیوترشان قرار دارد هدایت می کند.

مربی می تواند وب سایت خاصی را بر روی ایستگاه کاری دانش آموزان نمایش دهد.همچنین تمام فعالیتهای دانش آموزان در طی جلسه ضبط خواهد شد.در حالی که در نسخه قبلی می توانستیم بوسیله گزینه BLOCK ALL INTERNET ACCESS  امکان دسترسی به اینترنت را از تمامی دانش آموزان بگیریم

 

نظر سنجی از دانش آموزان

امکان نظر سنجی از دانش آموزان که آیا درس ارائه شده را فهمیده اند یا خیر و دریافت جوابهای آنان به صورت بلادرنگ و  لحظه ای. سوال نظر سنجی به تمامی کامپیوترهای متصل شده ارسال می شود همچنین می توانیم سوالات را در یک لیست برای استفاده های بعدی ذخیره نماییم.

به کمک  NNS 8.5 شما می توانید :»

ارسال نظر سنجی ها و دریافت جوابها

نمایش نتیجه نظرسنجی از تمامی دانش آموزان و ارائه خلاصه آن به کلاس

امکان گروه بندی دانش آموزان بر اساس جوابهای داده شده

وایت برد کلاس درس

برای افزایش مشارکت مربی با دانش آموز صفحه نمایش مربی به یک وایت برد با مجموعه ای از ابزارهای رسم تبدیل می شود

بوسیله ویژگی وایت برد می توانیم قبل از نمایش وایت برد؛ محتویات آنرا آماده کنیم و سپس آنرا نمایش دهیم.بوسیله یک دکمه نیز می توان وایت برد  را نمایش داده و یا از حالت نمایش خارج کرد. در طی تدریس نیز می توان کنترل وایت برد را به دانش آموز خاصی داد تا امکان مشارکت برایش فراهم شود .و در کل محتویات اضافه شده برای دانش آموزان دیگرنیز نمایش داده می شود.


برچسب ها:,
ارسال شده در ترفند و آموزش مديريت شبكه, نرم افزار كافي نت و گيم نت | ۳ نظر »


۳ پاسخ به “آموزش کامل NetSupport School Professional پیشرفته ترین نرم افزار مدیریت آموزش از طریق شبکه- قسمت اول”

 1. توسط MOHAMMAD در آبان ۱۱, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام
  خیلی دمتون گرم
  خیلی وقت بود که دنبال این جور آموزش میگشتم
  بازم ممنون

  پاسخ سريع

  مدیر سایت

  خواهش می کنم
  ممنون از لطف شما

  پاسخ سريع

  ساجد

  لطفا مراحل ابتدایی جهت راه اندازی نذم افزار – البته بعد از نصب رو توضیح بدید، تنظیمات ای پی و جزئیات

  پاسخ سريع

نظر بدهید

به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.