tablighat1


مراحل نصب لینوکس ubuntu


یکی از معروف ترین توزیع های لینوکس , توزیع واقعا زیبا و پر قدرت اوبونتو است این توزیه نسبت به سایر توزیع ها نصب راحت تر و بهتر ی دارد کافی است سی دی این توزیع را به دست آورید وسپس دستگاه را با استفاده از این سی دی بوت کنید صفحه زیر ظاهر می شود می توانید به همین صورت هم از این لینوکس استفاده کنید و اگر خواستید آن را بر روی هارد دیسک نصب کنید بر روی دکمه اینستال کلیک کنید.

در صفحه بعد زبان مورد نظر را انتخاب می کنید اگر دقت کنید زبان فارسی را نیز می توان برای نصب انتخاب نمود

در صفحه بعد موقعیت زمانی خود را مشخص می کنید و انتخاب می کنید که در کجا ساکن هستید

در صفحه بعدی نوع کیبرد خود را انتخاب می کنید

در قسمت بعدی یک یوزر یا استفاده کننده از دستگاه برای خود می سازید و در قسمت بعدی آن پسوردی را برای وارد شدن انتخاب می کنید در قسمت آخر می توانید یک اسم برای کامپیوتر خود انتخاب کنید

اما می رسیم به قسمت تقریبا سخت کار که اکثر دوستانی که تازه شروع به کار می کنند از آن نگران هستند در این صفحه شما می توانید به پارتیشن بندی هارد خود بپردازید آگر کل یک هارد دیسک را به این کار اختصاص می دهید می توانید گزینه شماره اول را انتخاب کنید با انتخاب این گزینه تمام اطلاعات موجود بر هارد دیسک پاک می شود و بوسیله برنامه نصب کننده کل هارد برای لینوکس پارتیشن بندی می شود .
اگر بر روی هارد خود اطلاعات مهم یا سیستم عامل دیگری مانند ویتندوز دارید باید گزینه دوم را انتخاب کنید ودر صفحه جدید که ظاهر می شود شما به کمک بر نامه مخصوص این سیستم عامل می توانید هارد خود را پارتیشن بندی کنید .
لازم به یاد آوری است که باید حداقل دو پارتیشن زیر را برای لینوکس بسازید

۱-swap
2-home

پارتیشن سواپ حافظه سیستم عامل می باشد اگر چنانچه سیستم عامل برای انجام کاری حافظه کم آورد از اینکه حافظه استفاده می کند وجود نداشتن این حافظه باعث کندی وحشتناک سیستم عامل می گردد پس لازم است این حافظه حتما ساخته شود . مقدار این حافظه معمولا دو برابر رم دستگاه یا حافظه فیزیکی دستگاه می باشد

پارتیشن هوم برای قرار گرفتن اطلاعات شما بر روی سیستم و اطلاعات سیستمی می باشد .
البته پارتیسن های دیگری هم می توانید بسازید که بسته به کاریشان به انتخاب شما بستگی دارد.
اگر بر روی هارد دیسک خود سیستم عامل دیگری دارید بهتر است در پارتیشن بندی گزینه دوم را انتخاب کنید
یک توصیه : بهتر است قبل از اینکه نصب را آغاز کنید بهتر است با برنامه زیر که همراه این دیسک یعنی دیسک اوبونتو می باشد هارد خود را پارتیشن بندی نموده و سپس سیستم را ریست و بعد از آن نصب اوبونتو را آغاز کنید
gparted
یک برنامه برای پارتیشن بندی می باشد .

در قسمت بعد از پارتیشن بندی اطلاعات مختصری در باره نوع پارتیشن ها و تعداد آنها اسم کامپیوتر و زمان سیستم به شما داده می شود و شما می توانید با زدن دکمه اینستال , نصب نمودم این لینوکس دوست داشتنی را آغاز کنید .

در عکس بعدی تصویری را می بینید که نشان می دهد لینوکس در حال نصب شدن می باشد می بینید که مراحل نصب شدن به صورت درصدی نشان داده می شود و هنگامی به صد در صد لینوکس شما تقریبا نصب شده است.

بعد از اینکه نصب تمام شد تصویر زیر را شما می بینید که از شما می خواهد دستگاه را ریست کنید.

بعد از انکه دستگاه را ریست نمودید بعد از مدتی صفحه آغازین لینوکس اوبونتو ظاهر می شود که به شکا زیر می باشد می توانید یوزر و پسورد خود را وارد نموده و از دستگاه استفاده کنید و از لینوکس لذت ببرید.

همراه نصب اوبونتو یک راهنمای عالی هم نصب می شود که می توانید از استفاده کنید اگر سایت خوب می خواهید فکر می کنم سایت های زیر به شما کمک

http://www.ubuntuforums.org

یک فروم کامل در مورد اوبونتو اگر به مشکلی برخورد کردید می توانید به این سایت عظیم مراجعه کنید

http://ubuntuguide.org/wiki/Dapper

در این سایت شما می توانید نحوه نصب انواع برنامه در این لینوکس را مشاهده کنید سرویس های مورد نیاز خود را راه اندازی کنید و یاد بگیرید که چگونه از این نوع لینوکس برای کار های خانگی خود استفاده کنید.

اوبونتو برای کسانی که تازه از ویندوز به سوی لینوکس مهاجرت نموده اند بسیار عالی می باشد.


برچسب ها:, , , , , , ,
ارسال شده در ترفند و آموزش لينوكس | یک نظر »


یک پاسخ به “مراحل نصب لینوکس ubuntu”

  1. توسط مهرداد در شهریور ۲, ۱۳۸۷ | پاسخ

    جالب بود
    چ جوری می تونم فایلهای mp3 رو اجرا کنم
    ممنون

    پاسخ سريع

نظر بدهید

به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.